Motorsport

Okruhová škola (závodní licence)

DEKRA CZ a.s. je držitelem licencí Autoklubu ČR na pořádání škol k získání:

Národní okruhové licence skupiny E

S touto licencí se lze účastnit všech národních automobilových závodů kromě rally, případně dalších jiných závodů dle aktuálních pravidel FAS ČR a FIA. Mezinárodní licenci skupiny B získá jezdec po absolvování pěti závodů, ve kterých byl řádně klasifikován v cíli. Licence je udělována na základě jezdcem podané žádosti na FAS.

Místo konání: Polygon Most - Autodrom Most
Termíny konání: Vyhlašujeme dle aktuálního počtu zájemců a volných termínů na okruhu. Doba trvání: 2-4 dny.
Obsah: Okruhová škola se skládá z teoretické části (sportovní řády, technika, taktika, vedení a řízení týmu, apod.) a praktické části (jízda a výcvik na okruhu autodromu, technika jízdy, chování a jízda na trati, signalizace, simulace různých typů startů, simulace závodů).

Vozidla: Možnost zapůjčení vozidel DEKRA (4x Octavia sport. úprava-rám, sedačky, pásy atd.).
Je možná i účast s vlastním vozidlem (nemusí mít bezpečností rám).
Vaše vybavení: Povinně přilba (zapůjčíme - lépe vlastní), ostatní vybavení jako jsou závodní rukavice, boty, kombinéza, apod. není vyžadováno.

Rallye licence

K získání národní licence pro rally je třeba absolvovat "rallye školu", kterou pořádá například Rallye Zlín s.r.o. V rámci našich aktivit nabízíme možnost zdokonalení Vaší techniky jízdy pro rallye sport také v našich kurzech sportovní jízdy pod vedením zkušených instruktorů - bývalých i současných úspěšných jezdců. Absolvování naší školy sportovní jízdy nezakládá nárok na získání této licence.

Vydání závodní licence

Licence vystavuje Federace automobilového sportu Autoklubu České republiky na základě námi vydaných dokladů, které od nás obdržíte po ukončení okruhové školy.

Základní informace o licencích (licence jezdce, licence soutěžícího, národní, mezinárodní, platnost, poplatky, atd.) naleznete na stránkách Federace automobilového sportu Autoklubu České republiky a to především v „Národních sportovních řádech“.

V případě Vašeho zájmu o účast, nebo další informace nám napište, případně volejte +420725815234


Kurzy sportovní jízdy

Zdokonalujte své dovednosti - nejen výkon, ale i technika jízdy rozhoduje!

Kurzy pořádáme na autodromu Most a Vysoké Mýto, případně je možno dohodnout i jiné vhodné lokality. Jedná se o výcvik techniky rychlé, efektivní a relativně bezpečné jízdy. Je určen pro ty co vědí, že silnice není závodní dráha, chtějí relativně bezpečně poznat radost z jízdy, limity vozidla a svých řidičských schopností.

Standardně je výcvik zaměřen na osobní vozidla. Obecně lze výcvik realizovat pro jakýkoli druh vozidel (Off Road, nákladní, motokáry, motocykly apod.) Vždy je však třeba podrobně Váš zájem projednat, zhodnotit technické možnosti i míru rizika.

Výcviku se účastníte s vlastním vozidlem. Je možné si také pronajmout naše výcviková vozidla (4x Octavia sportovní úprava - rám, sedačky, pásy atd.). Na okruhu v Mostě lze také využít testovací vozidlo vybavené snímací a testovací technikou s následným vyhodnocováním naměřených dat. (Možnost rozboru výkonu jezdce, porovnání a vyhodnocení jednotlivých kol, porovnání výsledků různých jezdců, jednoho jezdce s porovnáním jednotlivých jízd i jízd s odstupem času).

Obsah, rozsah kurzu a počet osob, je vždy třeba předem projednat a závisí:

Většinou jde o jednodenní výcvik (9.00 - 15.00 hod), složený z teoretické části a praktických jízd. Na přání lze do programu kurzu doplnit i objednatelem vybrané problémové oblasti. Obsah a rozsah kurzu navrhneme a zrealizujeme dle Vašich představ a společné dohody. Náplň kurzu lze doplňovat dle Vašich přání, vždy se ale snažíme zachovat cíl akce, kvalitu výcviku, bezpečnost a minimalizovat rizika.

Teoretická část: Probíhá na učebně za použití moderní projekční techniky obvykle v délce 1,5 hodiny. Formou výkladu a diskuze se účastníci seznámí se základními zásadami techniky sportovní jízdy a také zásadami chování a jízdy na okruhu autodromu.

Praktické jízdy: Na okruhu daného autodromu po vedením instruktorů DEKRA CZ, zpravidla 4 hodiny. Po dohodě lze doplnit, nebo upravit kurz další náplní dle Vašeho přání (jízda na kluzkém povrchu, drift, taxi jízdy, atd.). Případně lze praktické jízdy realizovat v kratším rozsahu v kombinaci s kurzem bezpečné jízdy - jako doplněk (nástavbu). Tato možnost je vždy podmíněna volným časovým prostorem daného okruhu a předchozím projednání se zákazníkem.


Fotogalerie