Doprovodné služby

Pronájem vozidel

V případě, že máte méně vozidel než účastníků, nemáte vlastní vozidlo, nebo do kurzů sportovní jízdy, pro jízdy zručnosti, zábavné a výcvikové akce (drift, slalom, ranžírování apod.) nabízíme možnost pronájmu našich vozidel.

Standardní kurz bezpečné jízdy je samozřejmě nejvhodnější absolvovat s vozidlem, které běžně řídíte (důležitým cilem výcviku je dokonalé osvojení a zvládnutí jízdních vlastností Vašeho vozidla).

Ideální pro osvojení dovedností a praktický výcvik je účast jednoho trénujícího řidiče za volantem.

Maximální počet řidičů na vozidlo ve výcviku neomezujeme, ale optimální je maximalně dva řidiči sřídající se během výcviku při řízení, pochopitelně s poloviční možností při opakování a zdokonalování správnosti jednotlivých cviků.

Na přání a po předchozí dohodě můžeme nabídnout pro účely výcviku:

V případě že zvažujete účast s více než dvěma řidiči na jedno vozidlo je vždy vhodné a potřebné projednat předem obsah, rozsah, jakož i způsob realizace praktického výcviku. Společně se pokusíme najít takové řešení, které v maximalní možné míře eliminuje nepříznivý vliv střídání většího počtu řidičů na jednom vozidle. Projednat případné zapůjčení našich vozidel je rovněž nutné s dostatečným časovým předstihem předem.


Testovací vůz s "telemetrií"

Pro sportovně založené řidiče

Můžete se svést (případně Vás svezeme) ve vozidle Škoda Octavia vybaveném snímaním jízdních dat (výkon jezdce, jízdní parametry vozidla). Tato data po ukončení, nebo v průběhu společně vyhodnotíme.

Rozbor výsledků odhalí řidičské chyby, ukáže rezervy a významnou měrou příspívá k zlepšení techniky jízdy a dokonalému ovládání automobilu. Nejen výkon motoru a jízdní vlastnosti automobilu, ale především technika jízdy rozhoduje o výsledku!

Samozřejmě tato možnost platí nejen pro sportovně založené řidiče, ale pro všechny kteří chtějí zdokonalit techniku jízdy a své řidičské umění i pro běžný provoz.


Motokáry

Zábava, výcvik, adrenalin

Ve výcvikových centrech polygonu Most a Vysoké Mýto nabízíme v rámci našich doplňkových služeb možnost využití motokárových a offroadových tratí.

Motokárové tratě nabízejí kvalitní vybavení, startovací zařizení s měřením časů a jsou vhodnou volbou jako doplnění obsahu kurzu, nebo i samostatně (uspořádání soutěží, zábava, relax a pod.).

Na offroadových tratích se můžete svést rovněž pro zábavu a relax, případně zajistíme větší počet strojů, odborný dohled a instruktáž pro hromadné jízdy soutěže a podobně.

Organizaci těchto aktivit je vždy nutno projednat s dostatečným časovým předstihem a realizace je závislá mimo jiné také na:

Pro Vaši inspiraci můžeme doporučit následující varianty:

Podmínkou jízdy na motokárách a čtyřkolkách je přilba. Můžete a je také vhodné použít vlastní přilbu.
Nemáte-li zapůjčíme společně s motokárou či čtyřkolkou (z hygienických důvodů je vhodné si zakoupit látkovou kuklu).


Pronájem okruhu autodromu

Jízdy na závodních tratích

V případě Vašeho zájmu a po dohodě předem jsme schopni zajistit jízdy na Autodromu Most a Vysoké Mýto. Na těchto závodních tratích zajišťujeme výcvik přednostně.

Pokud máte vážný zájem a finanční prostředky zajistíme jízdy také na ostatních tratích v ČR, na Slovensku, ale rovněž také na okruzích v zahraničí.

V těchto případech jde vždy o zajištění daného okruhu v souvislosti s námi poskytovanými službami v oblasti motorsportu, výcviku, nebo zábavného vyžití účastníků akce.

DEKRA CZ v těchto případech zajistí

  • projednání volných termínů a časů na okruhu v rámci kurzu
  • objednání tratě a stím související agendu
  • realizaci programu na okruhu (pokud si jej nezajišťuje zákazník sám dle vlastních představ)
  • přeúčtování nákladů na pronájem okruhu spolu s vyúčtováním celé akce

Simulátor nákladního vozidla

Simulace jízdy a dopravních situací

Tento mobilní simulátor je obdobou leteckého simulátoru. Téměř věrným způsobem v něm lze simulovat různé typy vozidel s různým zatížením a druhem nákladu. Stejně tak je možné simulovat různé denní a noční doby a povětrnostní podmínky. V neposlední řadě umožňuje simulaci různých dopravních situací, ve kterých si řidič může ověřit správnost svých reakcí i schopnost správně "číst" provoz před a kolem vozidla. To vše přispívá k získání správných návyků a zlepšení odhadu při vyhodnocování reálné situace v praxi na silnici. V neposlední řadě se tímto způsobem výcviku zlepšuje i důležitá schopnost řidiče - předvídat možný vývoj dopravní situace v reálném provozu na silnicích a tím také předcházet vzniku nebezpečných situací, nebo dopravních nehod. V pohodlí našeho návěsu, bez nároků na pohonné hmoty a v místě které si vyberete.


Tlumočení

Zahraničním klientům a hostům

Na přání zákazníka zajistíme realizaci akcí v cizím jazyce. Standardně můžeme realizovat vedení kurzů v angličtině. V případě potřeby zajistíme tlumočení do dalších cizích jazyků. Lze využít i tu variantu, že tlumočení zajistí zákazník vlastními silami. Relizace akcí je možná i za podmínek "smíšené jazykové variantě" (pouze část účastníků hovoří jiným jazykem a zbytek česky).

Veškeré detaily zajištění výše uvedených variant je vhodné podrobně a s předstihem projednat!


Ranžírování

Bezpečné a přesné manévrování s vozidlem

Jde o nácvik manipulace s vozidlem v omezeném prostoru. V tomto typu výcviku má možnost řidič osobníko automobilu (sólo a především v soupravě s přívěsem) důkladně procvičit způsob práce a zdokonalit se v orientaci i zručnosti při těchto manévrech s vozidlem.

Totéž nabízíme i řidičům nákladních automomobilů, speciálních automobilů a autobusů, kde jsou nároky na důkladné zvládnutí vozidla, nebo soupravy daleko vyšší.

Bezchybné, bezpečné a naprosto přesné ovládání automobilu, jistota a zručnost při manipulaci s vozidlem či soupravou v omezeném prostoru je každodenní a nezbytnou součástí výkonu práce každého profesionála.

Bližší a podrobnější informace naleznete zde.