Školení k odpočtu bodů probíhá také ve Vysokém Mýtě

Od září 2016 probíhá nově školení k odpočtu bodů také v našem akreditovaném středisku na autodromu Vysoké Mýto. Podrobné informace a možnost   přihlásit se, případně si rezervovat některý z volných termínů, najdete zde kliknutím na odkaz ODPOČET BODŮ.

Zavřít

Popis kurzu bezpečné jízdy "Školy smyku"


V Kurzech bezpečné jízdy se naučíte jak řešit krizové situace, do kterých se můžete v běžném provozu často dostat, ale také jak těmto situacím lze předcházet. Vyzkoušíte si jak se Vaše vozidlo chová v extrémních situacích a jak je zároveň v takových případech  nutné správně reagovat. Získáte potřebné návyky a zkušenosti pro bezpečné ovládání Vašeho vozidla při každodenním běžném provozu na silnicích.

Rezervace na kurz Objednat dárkový poukaz

Pořádání a rozsah kurzu

Kurzy pořádáme standardně na dvou největších speciálních pracovištích v ČR - polygonech v Mostě a Vysokém Mýtě.

Tento typ kurzu, lze absolvovat i na menším pracovišti v Jihlavě. V případě Vašeho zájmu lze uspořádat výcvik i na jiném vhodném místě, které vyhovuje z hlediska prostoru a bezpečnosti (letištní plochy, parkoviště a pod.). V těchto vyjímečných případech je vždy nutné předchozí projednání, vyhodnocení případných rizik - vždy je prioritou našeho rozhodování zachovaní vysoké urovně kvality a bezpečnosti výcviku.

Kurzy se skládají z teoretické části a praktického výcviku jízdy na speciálních kluzných plochách, nezávisle na počasí a ročním období. Jsou zaměřeny k osvojení správné reakce při řešení krizových situací, ale i způsobu bezpečné jízdy, podle druhu dopravního prostředku (osobní vozidla, nákladní vozidla a autobusy, off road, motocykly), potřeb jeho využití a zaměření řidiče - uživatele.
Výcvik probíhá standardně formou jednodenních i vícedenních kurzů pro firmy, skupiny osob, nebo jednotlivce. Optimální pro praktický výcvik je, když má každý účastník vlastní vozidlo (cílem výcviku je rovněž poznání jízdních vlastností Vašeho vozidla).V případě potřeby lze zapůjčit některé z našich vozidel.

Obsah kurzu

V kurzech názorně ukazujeme a cvičíme, jak připravit sebe a své vozidlo. Co by měl každý řidič vědět o svém vozidle, jak vozidlo nebo souprava reagují ve výjimečných situacích. Připomínáme základní znalosti z fyziky, jak působí odstředivé síly na vozidlo, adheze pneumatik, reakční a brzdné dráhy, vliv nákladu na jízdní vlastnosti vozidla. Výuka je doplněna krátkými instruktážními filmy a animacemi vozidel v nebezpečných situacích. Základní nabídku pro skupiny osob tvoří tři typy kurzů:

Kurz bezpečné jízdy AKTIV (základní a ekonomicky méně náročná varianta)

Obsah teoretické i praktické části kurzu je zaměřen na získání základních znalostí a dovedností pro řidiče, kteří chtějí zdokonalit své řidičské schopnosti a poznat jízdní vlastnosti svého vozidla. Výcvik je časově i obsahově koncipován zejména pro řidiče s menší řidičskou praxí, méně zkušené či "vyježděné" řidiče, případně řidiče začátečníky.

Kurz bezpečné jizdy PROFI ( varianta "zlatá střední cesta")

Obsah teoretické i praktické části kurzu je zaměřen zejména na získání vyšších znalostí a dovedností pro řidiče, kteří chtějí zdokonalit své řidičské schopnosti, lépe a detailněji poznat jízdní vlastnosti svého vozidla. Výcvik je časově i obsahově koncipován pro řidiče s běžnou praxí v řízení vozidla.

Kurz bezpečné jízdy TOP      (varianta "pro náročné")

Obsah teoretické i praktické části kurzu je koncipován na získání vysoké úrovně znalostí a dovedností pro bezpečné řízení. Je určen především pro řidiče, kteří chtějí zdokonalit své řidičské dovednosti na vysokou úroveň a detailně poznat limitní jízdní vlastnosti svého vozidla a svých řidičských schopností.
Zaměření tohoto kurzu je určeno zejména řidičům, kteří již kurz bezpečné jízdy v minulosti několikrát absolvovali.

Výše uvedené rozdělení a úrovně kurzů AKTIV, PROFI, TOP, lze pro firmy a skupiny osob absolvovat na polygonech v Mostě a Vysokém Mýtě, pro jednotlivce a malé skupiny jen ve Vysokém Mýtě.

U jednotlivců a malých skupin v Mostě nabízíme prozatím pouze jednu variantu, která odpovídá úrovni kurzu TOP z hlediska využití jednotlivých cvičných modulů. Obsah praktického výcviku (náročnost jednotlivých cviků) je přizbůsoben vždy idividuálně řidičským schopnostem jednotlivých účastníků!!

Teoretická část probíhá na učebně za použití moderní projekční techniky v délce 1,5 - 2 hodiny. Formou výkladu a diskuze se účastníci seznámí se základními zásadami techniky jízdy a reakcemi v krizových situacích (v závislosti na druhu vozidla i způsobu jízdy podle zaměření řidiče).
Praktický výcvik
v délce 3-4 hodin se provádí na cvičných kluzných plochách pod dohledem instruktorů, kteří postupně seznamují účastníky se způsobem jízdy daným druhem vozidla, s praktickým ověřením a osvojením poznatků z teoretické části. Po celou dobu je zajištěna komunikace mezi instruktorem a účastníkem vysílačkami. Po absolvování kurzu obdrží účastníci „Účastnický list“.

Časový harmonogram kurzu: 8:45 příjezd účastníků, 9:00 - 11:00 teoretická část (učebna), 11:00 - 12:00 praktický výcvik, 12:00 - 13:00 oběd, 13:00 - 16:00 praktický výcvik (kluzné plochy).
Pozn.: Z organizačních důvodů může být pozměněn čas výcviku a přestávky na oběd.

Prohlédněte si ukázky z výcviku


Fotogalerie


Nedostatek profesionálních řidičů? Máme řešení… Slovo řidič se dnes skloňuje ve všech pádech u většiny dopravních firem, jak autobusových, tak i u těch, které provozují kamionovou dopravu. Nízké stavy profesionálních, a především zkušených řidičů s…
Co umíme a nabízíme Motocyklem počínaje a kamionem konče zdokonalíme Vaše řidičské dovednosti. Motorsport, zážitky, zábava. Vše pod vedením zkušených instruktorů. V oblasti výuky a vzdělávání řidičů umíme vše od dopravní výchovy dětí po školení a výuku profesionálů. Nabízíme kvalitu, zkušenosti, odbornost, profesionální přístup.

Polygony v ČR s působností DEKRA

Zákaznická linka DEKRA +420 465 422 230
(dostupná Po-Pá 8:00-16:30)
skolasmyku@dekra.cz


Copyright © 2015 DEKRA CZ a.s.
Türkova 1001/9, 14000 Praha
info@dekra.cz | www.dekra.cz